kizilay_banner_120X600

Ana Sayfa Gündem Yavuz; Herkes bu davalara katılmalı

Yavuz; Herkes bu davalara katılmalı

Eğitim-Bir-Sen üyesi öğretmenlerden bir grup 15 Temmuz Dava’larını izlemek üzere Silivri Ceza İnfaz Kurumları’nda idi.

Giriş Tarihi: 6 Temmuz 2017 Perşembe 20:24
Yavuz; Herkes bu davalara katılmalı

Grup adına açıklama yapan İstanbul 4 No’lu Şube Başkanı Talat Yavuz, Silivri Ceza İnfaz Kurumlarında devam eden 15 Temmuz Hain Darbe Girişimi Davası'nı izlemek, yaşananlara tanık olmak, Şehit yakını ve Gazi ailelerine destek olmak üzere mahkeme salonunda idik. Darbeci bir binbaşının "olabilir, görmedim, silah yanlışlıkla elimdeydi" gibi ilginç ifadeler verdiği duruşmada yaşananlara şahit olduk, dedi.

Binbaşının verdiği ifadelerden duyduğu şaşkınlığı belirten Yavuz, bir gün boyunca bir hain konuştu. Adeta hain darbecinin hezeyanlarına tanık olduk. Hain darbeci,  gece saat 01:30’ a kadar birlikleri basan teröristlere müdahale ettiğini düşünerek görev yapmış. Terörist dediği kendilerini derdest eden vatansever askerler. Bu hainin ifadeleri bize ne kadar büyük bir ihanetle karşı karşıya olduğumuzu gösteriyor diyerek sözlerine devam etti.

15 Temmuz davalarına daha çok katılım olması gerektiğini vurgulayan Yavuz, şubemize bağlı ilçe teşkilatlarımızla farklı günlerde yine geleceğiz. Buradaki şehit yakınlarını ve gazilerimizi yalnız bırakmayacağız. Bugün bizimle birlikte duruşmalara katılan ve bizleri yalnız bırakmayan 3 ve 6 No’lu Şube Başkanları Erol Ermiş ve İdris Şekerci ile birlikte katılan tüm arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum diyerek sözlerini noktaladı.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık