kizilay_banner_120X600

Ana Sayfa Kamu Yalçın: Kamu sorun çözmek yerine sorun üretiyor

Yalçın: Kamu sorun çözmek yerine sorun üretiyor

Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın, hükümetin yeni zam teklifine ilişkin "Kamu sorun çözmek yerine sorun üretiyor, kalemi veriyor mürekkebi vermiyor" dedi.

Giriş Tarihi: 21 Ağustos 2017 Pazartesi 15:20
Yalçın: Kamu sorun çözmek yerine sorun üretiyor

Memur-Sen Konfederasyonu Genel Başkanı Ali Yalçın, Kamu İşveren Heyeti'nin 2018 için 3,5+3,5 2019 için 4+5 teklifini değerlendirdi.

Ali Yalçın, "Mesajlar yoluyla verilmeye çalıştı teklifler. Bizim bu konuya ilişkin bir cümle kurmamız mümkün olmadı. Bize mesaj değil rakam lazım diyerek tepkimizi ortaya koyduk. Bugün ifade edilen teklif elimize kalemi veriyor ama mürekkebi koymuyor." dedi.

Ali Yalçın'ın konuşmasından satırbaşları;

Toplu sözleşme sürecimizin son gününde saatler kaldı sürecin sonuçlanmasına. Önemli bir aşamaya geldiğini görüyorum. İlk teklife bütün hizmet kollarımızla birlikte kapalıyız kartonuyla tepkimizi ortaya koyduk. Süreç Bakanımızın da ifade ettiği gibi takvim adım adım işledi. 

KAMUDA ÇOK FAZLA SORUN VAR

Kamuda çok fazla sorun var. Bu süreci hepimiz adım adım izliyoruz. Bizim bu toplu sözleşmede de bir kez daha ifade etme fırsatı bulduğumuz şey kamu sorun çözmek yerine sorun üretiyor. Bu çözüm mekanizmalarının yeniden ele alınmasına ihtiyaç olduğunu bir kez daha süreç ispat etmiştir. 

ELİMİZE KALMEMİ VERİYOR AMA MÜREKKEBİ KOYMUYOR

 Mesajlar yoluyla verilmeye çalıştı teklifler. Bizim bu konuya ilişkin bir cümle kurmamız mümkün olmadı. Bize mesaj değil rakam lazım diyerek tepkimizi ortaya koyduk. Bugün ifade edilen teklif elimize kalemi veriyor ama mürekkebi koymuyor. 

BİZ DE ADIM ATACAĞIZ

Bize zammı enflasyon canavarı değil, toplu sözleşme masası versin çağrımız karşılık bulmuştur. Milletin adamı versin kısmı karşılık bulmamıştır. Biz de bir adım atacağız. 

Bütün reflekslerimizi eksiksiz yansıttık. Bu teklif sonrası konuyu bütün boyutuyla değerlendireceğiz ve ayrıca bir teklif sunacağız. Her 2 taraf için de imza altına aldığımız toplu sözleşmenin altında olmayı çok doğru bulmuyoruz.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık