kizilay_banner_120X600

Ana Sayfa Gündem TTK’ya ait Bereket Sigorta’da 1,4 Milyonluk Check-Up yolsuzluğu

TTK’ya ait Bereket Sigorta’da 1,4 Milyonluk Check-Up yolsuzluğu

Daha önce FETÖ PDY şirketi Işık Sigorta iken, Türkiye Tarım Kredi Kooperatifleri Birliği tarafından Kayyım’dan satın alınan ve Adı Bereket Sigorta olarak değiştirilen, Yönetim kurulunun tasarrufları sebebiyle de ciddi eleştirilere maruz kalan Bereket Sigorta’nın adı şimdi de bir başka yolsuzluk iddiasıyla anılıyor.

Giriş Tarihi: 3 Ekim 2017 Salı 19:27
TTK’ya ait Bereket Sigorta’da 1,4 Milyonluk Check-Up yolsuzluğu

   Satılmayan Poliçelerin bedeli peşin ödenmiş!

   İddialara göre, Bereket Sigorta yönetiminin, Piyasa değeri 2,5 TL civarında olan göz check-up hizmetini, maliyet hesabı yapmadan 15 TL’den Avrupa Göz markasıyla hizmet veren şirketten satın aldığı söyleniyor.

   Ayrıca, henüz satılmayan poliçelerin bedeli olan 1,4 Milyon TL’nin de Bereket Sigorta Yönetimi tarafından, teamüllere aykırı olarak, Avrupa Göz adlı şirkete peşin olarak ödendiği belirtiliyor.

   100.000 poliçe bedeli peşin ödenmişken 3000 poliçe satılabilmiş!

   Yaklaşık 100.000 adet poliçe karşılığı oluşturulan projede, ürün hazırlığı yapılmadığı, test satışlarının denenmediği, tanıtım, satış ve hastane ağının oluşturulmadığı ve bu güne kadar da ödenen 100.000 poliçe bedeline karşılık, Temmuz ayından beri sadece 3000 adet poliçenin satılabildiği iddia ediliyor.

   Hazine Müsteşarlığı bu usulsüzlüğe müdahale edecek mi?

   Henüz satılmayan poliçeler için 1,4 Milyon TL’nin peşin olarak ödenmesinin ardından, Bereket Sigorta Yöneticilerinin, tüm satış ekibini görevlendirmesine ve şirketin zarara uğratılması pahasına Trafik Poliçesi eklerinde promosyon olarak Göz check-up satışı yapılmaya başlanmasına rağmen, istenilen rakamın çok çok altında kalınması sonrası, Hazine Müsteşarlığının Poliçelerdeki bu yolsuzluk ve şirkete zararı karşısında müdahale edip etmeyeceği de merak konusu.

   Cevaplanması beklenen sorular!

   Çiftçinin parasıyla çalışan Türkiye Tarım Kredi Kooperatifleri Birliği ve Bereket Sigorta’nın yöneticilerine kamu adına şu soruları yöneltiyoruz.

   1. Şirketin ürün komitesinin bilgisi dışında üretilen bu poliçe projesi TKK Kooperatifleri Genel Müdürü A. K. tarafından mı dayatılmıştır?
   2. Henüz satışı yapılmamış poliçe için tedarikçiye ödenecek tutarın peşin ödenmesi gibi bir uygulama var mıdır? Ayrıca maliyet hesabı neye göre yapılmıştır?
   3. Sektörde uygulaması olmadığı şekliyle 1,4 milyon TL’nin, Avrupa Göz hastanesi şirketine önceden ödenmesi talimatını kim verdi? Kimin imzasıyla ödendi? Hangi yöneticiler bu ödemeyi imzalamaktan kaçındı?
   4. Bu ürünü promosyon yapmak için sattığınız Ferdi kaza ve Trafik poliçelerinin, şirket mali yapısına artı yük rakamını araştırdınız mı?
   5. Bu yaptığınız işlemde, Bereket Sigorta’ya ait 1,4 Milyon TL’lik nakdin, usulsüz olarak, üçüncü kişilere aktarılması işlemi olduğu şeklindeki sektörde dillendirilen dedikodular için ne diyeceksiniz?
   6. Usulsüz olarak ödeme yapıldığı iddia edilen Avrupa Göz Hastanesi ile Bereket Sigorta yetkililerinin bir organik bağı mevcut mudur?
   7. Ayrıca, Avrupa Göz hastanesinin böyle bir check-up hizmetinin verilmesi için bilgisinin olmadığı, poliçelerinizde duyurulan telefonun bu hastane grubunun bir şubesine ait olduğu, fakat arayanlara randevu veremediği, “Telefon numaranızı bırakın, biz size geri döneriz” şeklinde cevap verdiği iddiaları için açıklamanız nedir?
   8. İddiaların aksine, bu göz hastanesi, poliçelerinize hizmet veriyorsa, şimdiye kadar satıldığı söylenen 3000 civarında poliçeden kaç poliçe sahibine hizmet verilmiştir?

YORUMLAR
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık