kizilay_banner_120X600

Ana Sayfa Gündem STK’lar FETÖ Akıncı davasını takip edecek

STK’lar FETÖ Akıncı davasını takip edecek

Ankara 15 Temmuz Platformu Koordinatörü ve Memur-Sen Ankara İl Başkanı Mustafa Kır, 1 Ağustos 2017 Salı günü Sincan Ağır Ceza Yerleşkesinde FETÖ Akıncı Davasının başlayacak olması münasebetiyle basın açıklaması yaptı. Kır: “Vatanımızın bekçisi, fetö davalarının takipçisiyiz” dedi.

Giriş Tarihi: 1 Ağustos 2017 Salı 14:22
STK’lar FETÖ Akıncı davasını takip edecek

Ankara 15 Temmuz Platformu Koordinatörü ve Memur-Sen Ankara İl Başkanı Mustafa Kır 1 Ağustos 2017 Salı günü Sincan Ağır Ceza Yerleşkesinde FETÖ Akıncı Davasının başlayacak olması münasebetiyle yaptığı yazılı basın açıklamasında;  Ankara 15 Temmuz Platformu olarak 22 Mayıs 2017 günü başlattığımız nöbet görevine Akıncı Davası ile devam ettireceğiz. Nöbetlerimiz davalar  sonuçlanıncaya kadar devam edecektir. Dedi. 

Kır, 15 Temmuz hain FETÖ kalkışması sırasında komuta merkezi  olarak kullanılan Terör örgütü elebaşısı Fetullah Gülen, darbe girişiminin kilit isimleri olan eski H.K. Komutanı Akın Öztürk, sivil imam olarak bilinen  Adil Öksüz, Kemal Batmaz, Harun Biniş, Nurettin Oruç ve Hakan çiçek ile  uçaklarıyla çeşitli noktaları bombalayan pilotların da aralarında bulunduğu 486  sanığın yargılanacağı Akıncı 4. Ana Jet Üs   davası Sincan 4. Ağır Ceza  Mahkemesinde  1 Ağustos 2 017  Salı günü başlayıp  29 Ağustos 2017 gününe kadar devam edecektir. 

15 Temmuz  Hain darbe girişiminin hem mağduru, hem tanığı, hem de müştekisi sıfatıyla; 15 Temmuz Şehit Aileleri ve Gazilerimizin yanında olduğumuzu göstermek, hain darbe kalkışmasının hamileri olan  iç ve dış mihraklara  karşısı  duruşumuzu göstermek amacıyla merkezi  Ankara'da bulunan Sendika, Siyasi  Parti, Vakıf, Dernek, Kulüp ve Platform gibi üye kitlesi bulunan Sivil Toplum Kuruluşlarımızdan oluşan "Ankara 15 Temmuz Platformu"na üye STK'lar  olarak, 22 Mayıs 2017 günü FETÖ Çatı Davası ile Sincan Ağır Ceza Yerleşkesi önünde başlattığımız nöbet görevini FETÖ davaları sonuçlanıncaya, hainler hak ettikleri cezaya çarptırıncaya kadar  devam edecektir.

Millet olarak; 15 Temmuz gecesi hain darbeyi ve kirli emellerini kahramanlık destanı yazarak    önlediğimiz ve devam eden günlerde alanlarda direniş çadırlarında tuttuğumuz nöbetler ile  ülkemizin sahibi olduğumuzu gösterdiğimiz gibi  şimdide  ihanet çetelerinin hak ettikleri cezalara çarptırılmasının olacağız.

FETÖ için davaların hepsi önemlidir. Ancak bu ihanet davalarının içinde Akıncı üssü davası daha çok önemlidir. Çünkü 15 Temmuz ihanet gecesinde  Akıncı 4. Ana Jet Üs Komutanlığı ve Hava Kuvvetleri Komutanlığı sadece bir askeri  Karargah olarak kullanılmamış, aynı zamanda  darbeye teşebbüs eyleminin yönetildiği ihanet çetesinin  üst aklının da merkezi olarak işlev görmüştür.

Bilindiği üzere ülkemiz 60 İhtilali ile başlayan  süreçte çok sayıda açık ve post modern darbeler zincirine şahit olmuştur. Ancak devletin askerinin, polisinin, uçağının,tankının, topunun, helikopterinin  halkına karşı halkını yok etmeye kullanıldığı, Milletin Meclisinin köprüsünün,Genel Kurmay karargahının,Özel Harekat Komutanlığının, Polis Özel Harekat Dairesinin, Emniyetin Müdürlüğünün Türk Telekom'unun vatan savunmasında iç ve dış düşmanlara karşı kullanılmak üzere kendilerine emanet edilen tankın topun uçağın kendi halkına karşı kullanılan bir hain kalkışmaya ilk defa şahit olmuştur.

Bu asil millet  başta Allah'ın yardımı sonra da   Cumhurbaşkanımızdan en sade vatandaşımıza kadar aziz milletimizin basiretli, ferasetli, feragatli, dirayetli ve canlarını ortaya koyacak kadar cesaretli duruşları ile Tankların önüne yatarak, uçakların kakış pistinden kalkışlarını önleyerek, helikopterlerden  atılan mermilere, uçaklarda fırlatılan toplara göğsünü siper ederek, tankların altına yatarak   ve karşılığında 249 şehit ve 2000 den fazla yaralı vererek    15 Temmuz Direniş ve Diriliş Destanını yazmıştır.

Bu destan Çanakkale destanından daha kolay yazılmamıştır. Çanakkale'de düşman cephededir. 15 Temmuzda içimizdedir. Dairemizde, okulumuzda, askerimizin, emniyetimizin, yargımızın, iş dünyamızın, esnafımızın içindedir. Onun için  15 Temmuz içimizden çıkan bize bizden görünen, halkın yardımlarıyla destekleriyle palazlanan adına cemaat, adına hizmet hareketi denilen en sonunda FETÖ olarak anılan sözde bir hain grubun kalkışmasıdır. 15 Temmuz FETÖ kalkışması; Fethullah Gülen ve şürekâsının tertiplediği salt bir kalkışma da değildir. FETÖ kalkışması küresel ve Siyonist güçlerin uşaklığını yaptığı, bütün dâhili ve harici şer güçlerin destek verdiği doğrudan doğruya ülkemizi ve Milletimizi ortadan kaldırmayı hedefleyen; halkı, askeri, polisi birbirine düşürmeyi amaçlayan yarım asırdır kendini gizlemeyi başaran bir Fitne hareketinin kalkışmasıdır. Bu sebeple FETÖ varoluşundan darbe girişimine kadar olan süreç sebep ve sonuçları ile birlikte incelenmek buna göre değerlendirilmek zorundadır.

Halkımız her türlü düşünce farklılıklarına rağmen böylesine zor şartlarda da olsa darbeyi durdurma ve darbecilere karşı ortak mücadele verme kararlığını göstermiştir. Kahramankazan  halkı Akıncı 4. Ana Jet Üssünden kalkan uçakların kalkışlarını 9 şehit ve 92 yaralı vererek önlemesi ile  belki de darbenin başarısız kılınmasında en etkin rolü oynamıştır. Onun için Kazan'ın Kahraman Kazan olması Kazana ilçemize  çekilmiş bir kıyak değil şehitlerinin kanıyla hak ederek aldığı bir unvandır..

15 Temmuz unutulmamalı ve unutturulmamalıdır. Tıpkı 15 Temmuz gibi 15 Temmuz'da canlarını, kanlarını feda ederek destan yazan gazilerimiz,15 Temmuz şehitlerimiz ve onların emanetleri olan aileleri, çocukları da unutulmamalı unutturulmamalıdır. Onlar bize sadece şehitlerimizin değil Allah'ın da emanetidir. Biz  şehitlerimizi dualarımızla şehit yakınlarının ve gazilerimizin her zaman yanlarında olarak, acılarını kederlerini paylaşarak yanlarında olacağız. 15 Temmuz katillerinden, hainlerinden hesap sorarak şehitlerimize ve gazilerimize  vefa borcumuzu ödeyeceğiz. FETÖ davası bitene kadar "Ankara 15 Temmuz  Platformu"na üye sivil toplum kuruluşları olarak her gün bir Sivil Toplum Kuruluşumuz  Saat:10.00 dan günün  duruşması bitene kadar,  Sincan Ağır Ceza Mahkemesi Yerleşkesi önündeki  nöbet çadırında nöbeti devam ettirmek suretiyle ülkemizin nöbetçisi davamızın takipçisi olmaya devam edeceğiz dedi.

 

KATILIMCI SİVİL TOPLUM KRULUŞLARI

AGDANADOLU GENÇLİK DERNEĞİ- ANKARA

AHİD ANKARAYA HİZMET EDENLER

AK PARTİ İL BAŞKANLIĞI

AKV ARAŞTIRMA VE KÜLTÜR VAKFI VE UMRAN

ALPEREN OCAKLARI EĞİTİM KÜLTÜR VAKFI

ANKARA  15 TEMMUZ  GAZİLERİ  VE ŞEHİT YAKINLARI DERNEĞİ

ANKARA BOLU DERNEKLERİFEDERASYON BAŞKANI

ANKARA GENÇ MEMUR-SEN İL BAŞKANLIĞI

ANKARA İMAM-HATİP OKULLARI PATFORMU

ANKARA PLATFORMU

ANKARA'DAKİ MALATYALILAR  DERNEĞİ

ASİL-DER

BADER BÜROKRAT ANKARALILAR DERNEĞİ

BAŞKENT ANKARA MECLİSİ

BAYINDIR MEMUR-SEN GENEL MERKEZİ

BEM-BİR-SEN GENEL MERKEZİ

BİRLİK VAKFI

BOLU DERNEKLER FEDERASYONU

BÜRO-MEMUR-SEN GENEL MERKEZİ

BÜYÜK BİRLİK ANKARA İL BAŞKANLIĞI

CİHANNÜMA

ÇANKIRI DERNEKLER FEDERASYONU

ÇATI DER

ÇORUM DERNEKLER FEDERASYONU

DİYANET SEN GENEL MERKEZİ

EĞİTİM-BİR-SEN GENEL MERKEZİ

ENERJİ-BİR-SEN GENEL MERKEZİ

ENSAR VAKFI ANKARA ŞUBESİ

ERBAKAN VAKFI ANKARA

ERDEF ERZURUMLU DEREKLER FEDERASYONU

ERZİNCANLI DERNEKLER FEDERASYONU

ESDER ESNAF VE SANATKARLAR DENEĞİ

FARUKİYE VAKFI

HAK-İŞ  KONFEDERASYONU  VE BAĞLI SENDİKALAR

İDARECİ VE BÜROKRATLAR BİRLİĞİ

İHH-ANKARA

İLİM YAYMA CEMİYETİ

KARS-IGDIR-ARDAHAN KALKINMA VAKFI

KIRŞEHİR DERNEKLER FEDERASYONU

KÜLTÜR MEMUR-SEN  GENEL MERKEZİ

MAZLUM-DER

MEMUR-SEN ANKARA İL BAŞKANLIĞI

MESVAK MÜTEŞEBBİS GELİŞİM VAKFI

ÖNDER ANKARA ŞUBESİ

SAĞLIK-SEN GENEL MERKEZİ

SERVER VAKFI

SİYASALLILAR VAKFI

ŞEHİR VE MEDENİYET  DDERNEĞİ

TAK DER GN BALKANI TÜM AND. ARAÇ KİRALAMA

TOÇ-BİR-SEN GENEL MERKEZİ

TÜGVA TÜRKİYE GENÇLİK VAKFI

TÜRKİYE GAZİLER  VE ŞEHİT AİLELERİ YARDIMLAŞMA  VE DAYANIŞMA VAKFI

TÜRKİYE GENÇLİK KLÜBÜ FEDERASYONU

ULAŞTIRMA MEUR-SEN GENEL MERKEZİ

YOZGAT DERNEKLER FEDERASYONU

ÖZDER ÖZEL ÖĞRETİM DERNEĞİ

YENİ DÜNYA

İÇ ANADOLU BİRLİĞİ

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık