kizilay_banner_120X600

Ana Sayfa Gündem Pasaport ve Ehliyet işlemlerinin devir süresi uzatıldı

Pasaport ve Ehliyet işlemlerinin devir süresi uzatıldı

Emniyet Genel Müdürlüğünün pasaport ve ehliyet işlemlerinin Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğüne devredilmesine ilişkin karar, Resmi Gazete'de yayımlandı.

Giriş Tarihi: 28 Ekim 2017 Cumartesi 09:22
Pasaport ve Ehliyet işlemlerinin devir süresi uzatıldı

28 Ekim 2017 tarihli Resmi Gazete'de, Emniyet Genel Müdürlüğünce Yürütülen Pasaport ve Sürücü Belgesi Hizmetlerine İlişkin İş ve İşlemlerin Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğüne Devredilmesine Dair Sürenin Uzatılması Hakkında Karar yayımlandı.

Yayımlanan karara göre; Emniyet Genel Müdürlüğü pasaport ve sürücü belgesi işlemlerini, 2 Ocak 2018'e kadar sürdürecek.

DEVİR İŞLEMLERİNE İLİŞKİN SÜRE UZATILDI

Resmi Gazete'de yayımlanan Bakanlar Kurulu kararı ile Emniyet Genel Müdürlüğü tarafından yürütlen ehliyet ve pasaport işlemleri, 2 Ocak 2018 tarihinden sonra Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğüne devredilecek.

1 YIL İÇİNDE DEVREDİLECEĞİ AÇIKLANMIŞTI

29 Ekim 2016 tarihli Resmi Gazete'de yayımlanan 676 sayılı Kanun Hükmünde Kararname (KHK) ile 3152 sayılı kanuna eklenen geçici maddede, Emniyet Genel Müdürlüğünce yürütülen pasaport ve sürücü belgesi hizmetlerine ilişkin iş ve işlemlerin bir yıl içinde Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğüne devredileceği, bu sürenin uzatılmasında Bakanlar Kurulunun yetkili olduğu belirtilmişti.

 

Bakanlar Kurulu kararının tam metni için TIKLAYIN.

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık