kizilay_banner_120X600

Ana Sayfa Kamu Memura yurtdışına çıkış yazısı uygulaması kaldırıldı

Memura yurtdışına çıkış yazısı uygulaması kaldırıldı

15 Temmuz Darbe Girişimi sonrasında kamu görevlileri için yurtdışına çıkışlarda yeni bir uygulama hayata geçirilmişti. Görev pasaportu taşıyan kamu görevlileri, yurtdışına çıkışları sırasında bağlı oldukları müdürlükten ‘Yurtdışına çıkmalarında sakınca yoktur’ yazısı alıyordu. Bakan Bekir Bozdağ’ın açıklamasıyla birlikte bu uygulama 15 Kasım 2017 tarihinden itibaren kaldırılıyor. Bakanlar Kurulu toplantısından sonra alınan kararı açıklayan Bakan Bozdağ, şöyle konuştu:

Giriş Tarihi: 30 Ekim 2017 Pazartesi 22:06
Memura yurtdışına çıkış yazısı uygulaması kaldırıldı

“15 Temmuz hain darbe girişiminin ardından bir takım tedbirler alınmıştı. Bilindiği gibi bu tedbirlerden birisi de kamu görevlilerinin yurt dışına çıkarken, "çıkmalarında sakınca yoktur "diye bir belge aranıyordu.

Ayrıca yakınları da böyle bir uygulamaya muhatap oluyordu. Bunun yanında KKTC, Ukrayna ve Gürcistan'a gitmek isteyen vatandaşlar kimlikleriyle gidiyorlar.

Fakat kişi kamu görevlisiyse, ayrıca bu belge de isteniyordu. Bu bir takım zorluklara da yol açıyordu.

Ancak o şartlarda bu tedbirin alınması gerekiyordu. Bu tedbire 15 Kasım'dan itibaren artık ihtiyaç kalmamıştır.

Artık kamu görevlileri, izin aldıkları takdirde yurt dışı seyahati yapabileceklerdir. Başkaca bir sorgulama da yapılmayacaktır.

Zira, adli olarak yurt dışına çıkma yasağı konulanlar dışında vatandaşlarımız rahatlıkla yurt dışına çıkabileceklerdir.”

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık