kizilay_banner_120X600

Ana Sayfa Kamu Memur atamalarında öncelik Eğitim, Yargı ve Sağlık

Memur atamalarında öncelik Eğitim, Yargı ve Sağlık

Maliye Bakanı Naci Ağbal, 2018 yılında öncelikli olarak eğitim, yargı, sağlık gibi kritik alanlarda personel alımı yapılacağını belirtti.

Giriş Tarihi: 20 Eylül 2017 Çarşamba 13:33
Memur atamalarında öncelik Eğitim, Yargı ve Sağlık

2018'de Kamuya personel alımına ilişkin bilgi veren Maliye Bakanı Naci Ağbal, Orta Vadeli Program (OVP) ve bütçe çalışmalarının devam ettiğini  belirtti. 

Kamunun gelecek yıl da belirli sayıda personel almaya devam edeceğini söyleyen Ağbal, OVP açıklandığında rakamların net şekilde görüleceğine işaret  ederek, "Gelecek yıl öncelik hakim, savcı, öğretmen, sağlık personeli ve  araştırma görevlisi alımlarında olacak. Geçen yıllarla benzer rakamlar olacağını söyleyebilirim." dedi.

DOLARDA İSTİKRAR OLUŞTU

Ağbal, döviz kurlarına ilişkin gelişmeleri de değerlendirerek, doların  kendi ekonomik koşullarında inip çıkabileceğini kaydetti. Şu anda dolar ve finans  piyasalarının seviyesi bakımından istikrar olduğunu dile getiren Ağbal, "Millet  doların seviyesine bakacağına, otursun işine gücüne baksın. Millet oturmuş  kalkmış 'Üç ay sonra, altı ay sonra dolar kuru ne olacak...' Sanki falcılar. Bunu  yaparak 'ekonomistim' diyenlere de şaşırıyorum." diye konuştu.

16 Nisan halk oylamasından sonraki süreçte, döviz kurlarında istikrar  sağlandığına ve finansal piyasalarda kırılganlığın aşağı indiğine değinen Ağbal,  ekonomide öngörülebilirliği artıran bir patika bulunduğunu bildirdi.

Ağbal, ekonomide müthiş bir siyasi belirginlik ve istikrar olduğuna  dikkati çekerek, şunları kaydetti:

"Güçlü ekonomik ivme yakaladık. Bütün bu parametreler ekonomideki  gelişmeleri etkiliyor. Kurun seviyesine ilişkin teknik değerlendirmeler olur,  buna saygı duymak lazım ama onun dışında 'geleceği gören kahin' edasıyla doların  seviyesine ilişkin ölçü, rakam biçenlere kimse bakmasın. Herkes işine, gücüne  baksın."

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık