kizilay_banner_120X600

Ana Sayfa Eğitim MEB e-zümre’ye açıklık getirdi

MEB e-zümre’ye açıklık getirdi

Milli Eğitim Bakanlığı bugün e-zümre’ye açıklık getirdi.

Giriş Tarihi: 7 Eylül 2017 Perşembe 01:08
MEB e-zümre’ye açıklık getirdi

Milli Eğitim Bakanlığı: e-zümre modülü sadece pilot uygulama kapsamında sadece Ankara'da uygulanacak. Diğer iller eski sistemler zümre yapmaya devam edecek. Buna göre pilot uygulamayla e-zümre 2017-2018’de sadece Ankara’da yapılacak.

5 ilde ise ilçe ve il Mem’ler kapsamında yapılacak. Diğer illerde zümre eski sistemle yapılmaya devam edilecek.

Önümüzdeki senelerde ise tüm illerde e-zümre'ye geçilecek

Modül 2017-2018 eğitim ve öğretim yılı içinde; öncelikle pilot uygulamanın yapıldığı Ankara ilinde il, ilçe ve eğitim kurumları; Bursa, Konya, Gaziantep, Kayseri, Giresun ve Kırşehir illerinde ise eğitim kurumları hâriç il ve ilçe düzeyinde kullanılacak, gerekli görülen hizmet içi eğitim çalışmaları en kısa sürede tamamlanacak, pilot uygulamalar genişletilecek, eğitim kurumu/ilçe/il düzeyinde sistemin teknik ve idari yönetimi ile yük testi izlenecek, ilerleyen zaman dilimi içinde tüm eğitim kurumlarımız sisteme dâhil edilmiş olacaktır.

Henüz sisteme giriş yetkisi bulunmayan il/ilçe millî eğitim müdürlüklerimiz ile eğitim kurumlarımız sistem üzerinden yapmaları gereken iş ve işlemlerini, sisteme giriş yetkileri verilinceye kadar yapılageldiği şekilde yürüteceklerdir.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık