kizilay_banner_120X600

Ana Sayfa Gündem Kadir Topbaş istifa etti!

Kadir Topbaş istifa etti!

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş istifa etti. Topbaş, “Belediye başkanlığı görevimden bugün itibariyle istifa ettim. Partime hizmete devam edeceğim. Borçlu belediye bırakmıyorum. Herkese teşekkür ediyorum. Yorgunluk kelimesini hiç kullanmadım” dedi. İstifa eden Topbaş’ın yerine İBB'ye Göksel Gümüşdağ’ın vekalet edecek.

Giriş Tarihi: 22 Eylül 2017 Cuma 19:00
Kadir Topbaş istifa etti!

Kadir Topbaş, 2004 yılından bu yana sürdürdüğü İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı görevini bıraktığını şu sözlerle açıkladı;

Partim ve sayın genel başkanım uygun gördüler ve 2004 yılında İBB Başkanlığı görevini bana tevdi ettiler. İstanbul gibi emanet bir şehre müjdelenmiş bir şehre başkanlık yapma onurunu bana yaşattılar. Görevi devralırken 'emanetin ne olduğunu bilenlerdeniz' dedim. Görevimizi asla aksatmamak üzere çalışmalarımızı ortaya koyduk. Bu göreve hep emanet olarak baktım. 

BORÇLU BİR BELEDİYE BIRAKMIYORUM

Bu emanet şehirde bu görevi yapmaya çalıştık. Hata yapmamaya özen gösterdik. Hata yaparsak telafisi zordur. Hata ile ihanet birbirine karıştırılmamalı. İhanet edenler asla affedilemez.

Partimin her kademesiyle bir gönül bağı ile hizmet etmeye çalıştık. Sayın Kılıçdaroğlu 2009'da adaylığını denedi ama İstanbullular izin vermedi. 2010'da manipülasyonlara rağmen İstanbul bize güvendi. Güzel hizmetler bırakarak hayırla yad edilmek amacımız oldu. Borçlu bir belediye bırakmıyorum. 

GÖREVİMDEN İSTİFA ETTİM, PARTİMİ BIRAKMIYORUM

İstanbullulara tekrar tekrar teşekkür ediyorum. Ben bugün itibariyle Belediye Başkanlığı görevimdem istifa ettim. Partimi bırakmıyorum. İnsan her şeyi affeder ama adam yerine konulmamayı affetmez. Tüm İstanbullulardan müsaade istiyorum. Bana gönül koymasınlar. Siyasette kırgınlık olmaz, hiç kimseye kırgın değilim. Partimin üyesiyim. Söylentilere fırsat vermek istemem.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık