kizilay_banner_120X600

Ana Sayfa Kamu Hükumet Memura ne kadar zam teklif etti?

Hükumet Memura ne kadar zam teklif etti?

Memur ve memur emeklilerinin maaşlarına 2018 ve 2019 yıllarında yapılacak artışın belirleneceği 4. dönem toplu görüşmeleri kapsamında hükumet zam teklifini açıkladı. Yaklaşık 3 milyon 200 bin kamu görevlisi ile 1 milyon 900 bin memur emeklisini doğrudan ilgilendiren teklifin ardından, hükumet ile sendikalar arasında zam pazarlığı başladı.

Giriş Tarihi: 16 Ağustos 2017 Çarşamba 00:34
Hükumet Memura ne kadar zam teklif etti?

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu başkanlığında, 1 Ağustos'ta yapılan ilk toplantıyla başlayan 4. dönem toplu görüşme sürecinde hükümet zam oranı teklifini sundu. Buna göre, memur ve memur emeklisi 2018 yılının ilk 6 ayı için yüzde 3, ikinci altı ayı için yüzde 3 zam teklif edildi. Aynı oranlar 2019 yılı için de verildi.

Genel teklifler arasında görüşme sırası en kritik konu olan maaş artışına geldi. Bu aşamada, Memur-Sen'in sunduğu üç alternatifli zam teklifine karşılık hükümetin sunacağı teklif bekliyordu. Gözlerin çevrildiği hükümet, bugün zam teklifini Bakan Sarıeroğlu tarafından açıkladı. Bugün açıklanan zam teklifi oranları sonrasında da yaklaşık 3 milyon 200 bin kamu görevlisi ile 1 milyon 900 bin memur emeklisini doğrudan ilgilendiren zam pazarlığı başlayacak.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık