kizilay_banner_120X600

Ana Sayfa Eğitim GEYLAN; ÖĞRETMENE ŞİDDETE KAMU DAVASI AÇILMALI

GEYLAN; ÖĞRETMENE ŞİDDETE KAMU DAVASI AÇILMALI

Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı Talip Geylan, Kayseri Melikgazi ilçesi Kadı Burhanettin Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdür Yardımcısı Gülhan Şaşmaz’ın okuldan uzaklaştırılan bir öğrenci tarafından bıçaklanmasına tepki gösterdi.

Giriş Tarihi: 27 Mart 2018 Salı 19:26
GEYLAN; ÖĞRETMENE ŞİDDETE KAMU DAVASI AÇILMALI

Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı Talip Geylan, Kayseri Melikgazi ilçesi Kadı Burhanettin Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdür Yardımcısı Gülhan Şaşmaz’ın okuldan uzaklaştırılan bir öğrenci tarafından bıçaklanmasına tepki gösterdi. “Yeter artık! Bu saldırılara daha nereye kadar tahammül edilecek?” diyen Geylan, MEB’e çağrıda bulunarak, sorumlular hakkında kamu davası açılarak takip edilmesi hususunda yasal düzenlemeler yapılmasını istedi.

Geylan açıklamasında şunları kaydetti: “Kayseri Melikgazi ilçesi Kadı Burhanettin Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdür Yardımcısı Gülhan Şaşmaz okuldan uzaklaştırılan bir öğrenci tarafından bıçaklandı. Çok şükür öğretmenimizin hayati tehlikesi yok. Yeter artık! Bu saldırılara daha nereye kadar tahammül edilecek?

MEB’e çağrıda bulunuyoruz: Öğretmene şiddet sorumluları en ağır şekilde cezalandırılması ve hatta bir şikâyete gerek kalmadan sorumlular hakkında kamu davası açılarak takip edilmesi hususunda yasal düzenlemeler yapılmalıdır. MEB, çalışanların güvenliği için sorumluluk almalıdır.” Dedi.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık