kizilay_banner_120X600

Ana Sayfa Gündem FETÖ, soru çalamayanları da düşünmüş!

FETÖ, soru çalamayanları da düşünmüş!

Sınav sorularını çalarak binlerce kişinin hakkını gasbeden hain örgüt, barajı geçemeyen yaklaşık 12 bin öğrenciyi kendi üniversitelerine yerleştirmiş.

Giriş Tarihi: 20 Ağustos 2017 Pazar 12:58
FETÖ, soru çalamayanları da düşünmüş!

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, FETÖ'ye ait 12 üniversiteye yerleşen öğrencilerin sınavlarını mercek altına aldı. Örgüte ait İpek Üniversitesi, Fatih Üniversitesi, Turgut Özal Üniversitesi ve Süleyman Şah Üniversitesine sınavda barajı dahi geçemeyen öğrencileri kontenjan fazlası gibi göstererek yerleştirdikleri belirlendi.

Anayasal Düzene Karşı İşlenen Suçları Soruşturma Bürosunca, FETÖ'ye ait üniversitelerde okuyan bazı öğrencilerin ÖSYM kayıtlarında herhangi bir üniversiteye yerleştirme bilgisi bulunmadığı halde YÖK'te mezun olduğu üniversite kayıtlarının bulunduğunun tespit edilmesi üzerine soruşturma başlatıldı. Başsavcılık, girilen sınav sonucu üniversitelerin baraj puanını geçemeyen öğrencilerin örgüte ait İpek Üniversitesi, Fatih Üniversitesi, Turgut Özal Üniversitesi ve Süleyman Şah Üniversitesi gibi yoğun olarak 12 üniversiteye kontenjan fazlası gibi göstererek yerleştirdikleri belirlendi. Bu sayede üniversiteye yerleşen örgüt elemanlarının bazılarına diploma verdikleri ancak bazılarının da diplomalarının dahi sahte olduğu aktarıldı.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık