kizilay_banner_120X600

Ana Sayfa Gündem Erdoğan’ın ABD programı öncesi FETÖ’cülerin kirli planı

Erdoğan’ın ABD programı öncesi FETÖ’cülerin kirli planı

BM Genel Kurulu için New York’a gitmesi planlanan Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın programı öncesinde FETÖ’cüler kirli planlarını devreye sokmaya çalışıyor.

Giriş Tarihi: 12 Eylül 2017 Salı 12:07
Erdoğan’ın ABD programı öncesi FETÖ’cülerin kirli planı

BM Genel Kurulu’nun açılış seremonisine katılmak üzere 17 Eylül’de New York’a gitmesi planlanan Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın ABD programı öncesinde FETÖ’cüler kirli planlarını devreye sokmak için çalışmaya başladı.

BAKAN TILLERSON'A MEKTUP GÖNDERDİLER

Erdoğan’ın koruma ekibinin hareket alanını kısıtlamak üzere kulis faaliyetlerine hız veren FETÖ’cüler, Temsilciler Meclisi Dış İlişkiler Komitesi Başkanı Ed Royce ve kıdemli Demokrat Eliot Engel’in Dışişleri Bakanı Rex Tillerson’a mektup göndermesini sağladı.

Mektupta, ''Erdoğan’ın korumalarının olay çıkarmaması için tedbir alınması” gibi ifadeler yer aldı. Diplomatik Kaynaklar, Meclis üyelerinin, Dışişleri Bakanlığı’ndan beklentilerini Türk hükümetinin en yüksek mercilerine iletmesini isteyerek “Türk Polisi ve beraberindeki koruma ekiplerinin, Birleşik Devletler yasalarına saygı göstereceğinden ve Türk Cumhurbaşkanının korunmasıyla ilgisi olmayan saldırgan eylemlerden kaçınacağından emin olmalıyız” dediği ifade edildi.

Kaynaklar FETÖ'nün, ABD toplumu ve BM Genel Kuruluna katılacak olan liderler üzerinde olumsuz algı oluşturmak için siyasiler nezdinde lobi faaliyetleri başlattığını da belirtti. Kaynak: Türkiye

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık